Hizmetlerimiz

 

          

 Lazer Epilasyon


Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon’da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyondaki temel amaç, lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretmeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. Eğer lazer ışınının doğru dozu ayarlanamazsa, kıl kökleri yeteri kadar tahrip olmaz ve istenen sonuca ulaşılamaz. Yeterli dozdan daha aşırı doz uygulandığında ise ciltte tahriş ve yanık lekeleri oluşturabilmektedir. Bu yüzden kendinizi uzman kişilere emanet etmelisiniz. Merkezimizde uygulamalar Uzman Doktor kontrolünde, sağlık personeli tarafından yapılmaktadır.


Alexandrite Lazer?

Türk insanı genelde çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle Alexandrite Lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz.

Lazerler isimlerini dalga boylarından almaktadır, 755 nm dalga boyuna sahip Alexandrite, lazer epilasyonda ve Kılcal damar tedavilerinde oldukça başarılıdır ve bu konuda uzun yıllardır kendini kanıtlamıştır. Merkezimizde Kılcal damar ve Varis tedavileri Uzman Kalp Damar Cerrahi Hekimi tarafından yapılmaktadır.


Kaç Lazer Epilasyon seansı yapılmalıdır?

Lazer ışını anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerine etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara’ da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç lazer epilasyon seansından sonra elde edilir.

Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köküne etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılların büyüme safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.


ÖNEMLİ BİLGİ

( IPL, Fotoepilasyon vs) Bunlar gerçek lazer epilasyon değildir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterir.

Vücut kıllarından kalıcı olarak bu yöntemler ile kurtulamazsınız. Lazer sistemleriyle tamamen farklı, çok daha düşük teknolojiye sahip cihazlardır. Lütfen seans fiyatları sizi yanıltmasın!!!