Lefkoşa Lazer Epilasyon

Kuzey Kıbrıs Lefkoşa Lazer Epilasyon

Günümüzde epilasyonun kalıcı ve etkili yöntemi Lazer Epilasyon’dur. Lazer epilasyon yöntemi, istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Lazer epilasyon seansları ortalama 6-8 seans sürmektedir. Bu seansların sonucundaki başarı oranı çoğunlukla %80 ile %90 arasında görülebilir.

Lazer epilasyon uygulamasından önce, ağda veya cımbız ile tüy ve kılları kökünden sökmek yanlıştır. Lazer başlığının atış yaptığı bölgede kıl köküne ihtiyaç vardır.

Lazer epilasyon seanslar sonunda etkinin görülmesi için aynı bölgeye en az 6 ay herhangi bir lazer uygulaması yaptırılmamalıdır. İlerleyen yıllar içerisinde hormonların değişkenlik göstermesi gibi durumlarda (hamilelik, kullanılan ilaçlar vs.) vücudun çeşitli yerlerinde daha önce uyku halinde olan tüyler harekete geçip, ayva tüyü diye tabir ettiğimiz ince ve zayıf tüyler olarak gözlemlenebilir. Bu çok normaldir ve daha önce yapılan lazer epilasyon uygulamasının başarısı ile alakalı bir durum değildir. Lazer epilasyon bu gibi durumlarda ihtiyaca gore yılda 1 veya 2 seans tekrarlanabilir.

Lazer epilasyonda kesin sonuçlar için genellikle bayanlarda 18 yaş ve erkeklerde ise 20 yaş altında olmamak gerekir. Ergenlik dönemininde yapılan tedavilerin sonuçları kalıcı olmadığı gözlemlenmiştir. Bu durumun sebebi hormonların dengesiz olmasıdır.

Günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur.

Kuzey Kıbrıs’ta Lefkoşa, Girne ve Mağusa bölgelerinde merkezlerimiz deneyimli uzman ekibi ile alexandrite lazer epilasyon işlemi uygulamaktadır.